Kitap ödünç işlemleri

Mezun olacak kullanıcılarımızın Dikkatine;

   Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Merkez Kütüphanesinden ödünç aldığınız kaynakları http://yordam.duzce.edu.tr/yordambt/yordam.php? adresine tıklayarak Kullanıcı adı ( T.C. Kimlik no ) ve Şifrenizi (T.C. Kimlik numaranızın son 4 hanesi) girerek öğrenebilirsiniz. Üzerinizdeki kaynakları kütüphanemize iade etmeyen kullanıcılarımızın ilişik kesme işlemleri Üniversitemiz Öğrenci işleri Daire Başkanlığı tarafından yapılamayacaktır. Kaynak iade işlemleri Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı iletişim adresine Kargo ücreti tarafınızdan karşılanmak şartıyla gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.

İletişim Adresi: Düzce Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı,  Konuralp/Düzce               

Tel : 0850 800 8181 / Dahili : 1454

 Pandemi Sürecinde Merkez Kütüphane Kullanımı  (1 Haziran 2020 itibariyle)

     1 Haziran 2020 Pazartesi itibariyle Merkez Kütüphanemiz HAFTA İÇİ 08:00 – 17:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Yararlanma kuralları:

1.) Merkez Kütüphanede bulunan Bilgisayar salonu ve okuma salonu kapalıdır. Üst katımızda bulunan Bağımsız Salonumuz Sosyal mesafe kurallarına uyularak kullanıma açılmıştır. Pandeminin ülkemizdeki seyrine göre önümüzdeki haftalarda kademeli olarak açılacak olup, duyurusu yapılacaktır.
2.) Üniversitemiz personeli ve öğrencileri kurumsal kimliklerini ibraz ederek giriş yapabilirler.
3.) Bina içerisine maskesiz girmek yasaktır.
4.) Kütüphane içerisindeki tüm işlemler sırasında 1.5 metre sosyal mesafe kuralına uyulması gerekmektedir.

 KİTAP  ÖDÜNÇ ALMA – İADE ETME ve İLİŞİK KESME İŞLEMLERİ:

1.) İade işlemi gerçekleştirmek isteyen Üniversitemiz personeli ve öğrencileri aldıkları kitapları iade etmek için hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında Kütüphanemiz ödünç-iade bankosuna gelebilirler. 
2.) Kütüphanemizden almış olduğunuz kitapların iade işlemlerini tatil dönüşü gerçekleştire- bilirsiniz, tatil süresince gelen mesajları dikkate almayınız, herhangi bir cezai işlem uygulanmayacaktır.
3.) Pandemi sürecinde Merkez Kütüphanemiz geçici olarak kapalı raf sistemine geçmiştir. Ödünç işlemi gerçekleştirmek isteyen Üniversitemiz personeli ve öğrencileri, pandemi önlemleri çerçevesinde kitap salonundaki görevlilerden yardım isteyerek kitap ödünç alabilirler. Ödünç kitap almak için Kütüphaneye gelmeden önce katalog taraması yapılması ve kitabın rafta bulunduğu yer numarası not alınarak ödünç iade servisine müracaat etmeleri gerekmektedir. Görevli kişiler kitabı getirecek ve ödünç verme işlemleri gerçekleştirilecektir.

İlişik kesme işlemleri,
1.) Mezun olacak kullanıcılarımızın üzerinde ödünç aldıkları kitap var ise öncelikle onları iade etmeleri gerekmektedir.


                                                                                              Düzce Üniversitesi

                                                                      Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı