14.05.2024

Yenilenen Üretim Merkezimiz Katma Değerli Hizmetlerine Devam Ediyor

Bölgesel Kalkınma Üniversitesi olarak çevre ve sağlık alanlarında ihtisaslaşan Üniversitemiz, yenilenen Üretim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirerek katma değerli hizmetlerine devam edecek.

Üretim Merkezi açılışına; Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali Öztürk, Üniversitemiz Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Abdurrahim Aydın, ile öğretim elemanlarımız katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir, yenilenen,  cihaz altyapısı daha da güçlendirilen ve hizmet kalitesi artan Üretim Merkezi’nin hizmet alanlarını ziyaret ederek bilgi aldı.

Oldukça geniş bir yelpazede makine parkuruna sahip olan Üretim Merkezimiz, uzman akademik personelin katkıları ile nitelikli ürün geliştirme ve üretim faaliyetleri yürütüyor. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin standardizasyonu için İyi Üretim Uygulamaları Belgesi de (GMP) alan Üretim Merkezi'nde; kestane kolonyası, 7 farklı yağ ve at kestanesi ekstraktı ile özel formüle edilmiş saç bakım yağı ve keratin, peptit, vitamin ve fitoaktiflerle formüle edilmiş doğal şampuan üretiliyor.  Bölgenin tarım ürünleri, arı ürünleri ve bölgemizde doğal yetişen tıbbi bitkilerden tamamen doğal ve temiz içerikli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri geliştirerek üretmeyi planlayan Üretim Merkezimiz, faaliyetleriyle bölge halkına, sanayicilere ve kamuya önemli boyutta değer katıyor.