8.11.2023

Üniversitemiz İzmir TEKNOFEST’te İhtisaslaşma Faaliyetlerini Tanıttı

Üniversitemiz İzmir TEKNOFEST’te

Üniversitemiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ege’nin incisi İzmir’de düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’e katılarak, yaptığı çalışmaları ziyaretçilerle paylaştı. Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir Çiğli Havalimanı'nda gerçekleşen TEKNOFEST, gösteri şöleni ile 2023 TEKNOFEST etkinliklerini sonlandırdı.

Düzenlenen festivallere büyük bir katılımla başvuran Üniversitemiz öğrenci takımları İzmir’de de Çevre İklim ve Enerji Teknolojileri alanında finalde yarıştı. Yüzlerce takım arasından finalde Üniversitemizi temsil eden BİGES öğrenci takımımız, geliştirdikleri “Atıklardan Kompozit Hammadde Eldesi” çalışmaları ile 4. olma başarısını gösterdi.

Ödül Töreninde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Ziyaretçilerle Buluştu

Festivalin 3. gününde ziyaretçilerle buluşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST’te teknoloji geliştiren bir Türkiye hedefiyle düzenlenen teknoloji yarışmalarının dereceye girenlere ödüllerini takdim etti.

TEKNOFEST’te konuşma da gerçekleştiren Erdoğan; Cumhuriyet'in 100'üncü yılına ulaşmanın heyecanı içinde olunduğunu söyleyerek; "Tarihimizin bu dönüm noktasını, anlamına ve önemine uygun bir şekilde kutlamanın gayretindeyiz. Geniş bir alana yayılan, çeşitli etkinliklerle Cumhuriyetimizin bir asırlık serencamını gençlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz." dedi

Devlet ve Özel Kurum Temsilcileri de Standımızı Ziyaret Etti

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak bu yıl ülkemizin çeşitli şehirlerinde düzenlenen TEKNOFEST etkinliklerinin İzmir durağında Üniversitemiz; Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM), Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜTAGAM), Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, Orman Fakültesi Yaban Hayatı Bölümü, Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, Düzce Teknopark ile MEKATEK ve çeşitli öğrenci topluluklarımızla temsil edildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Nedim Sözbir’inde ziyaret ettiği Üniversitemiz standını; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı İlhan Çiftci, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Akbulut ve Prof. Dr. Muhsin Akbaş, Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan ve binlerce İzmirli ile birlikte çevre illerden gelenler ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.