3.11.2022

Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Fakültemizi ziyaret ettiler

Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarım alanı öğrencileri, Okul Müdürü Seyfettin DEMİRER, Müdür yardımcısı Rukiye YILDIRIM ve Meslek Dersi Öğretmeni Ziraat Mühendisi Harun AYDIN 2 Kasım 2022 tarihinde Fakültemizi ziyaret ettiler. Öğrenciler için düzenlenen program Dekanımız Prof. Dr. Sevcan ÖZTEMİZ, Dekan Yardımcılarımız Doç. Dr. Hülya TORUN ve Doç. Dr. Hüseyin GÜNGÖR, Fakülte Sekreterimiz Selim GÜVEN, Fakültemiz Bölümlerinin Başkanları, Fakültemiz Öğretim Elemanları ve idari personellerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Öğrencilere ilk olarak Tarımın ve Tarım Eğitim-Öğretiminin önemi, Ziraat Fakültelerinin çalışma alanları, Fakültemizin kuruluşundan bugüne olan gelişimi, akademik kadrosu ve teknik altyapısı konularında Dekanımız Prof. Dr. Sevcan ÖZTEMİZ tarafından sunum gerçekleştirildi. Sunumda tarımın ve tarım eğitim-öğretiminin önemine vurgu yapan Dekanımız, özellikle küresel iklim değişikliği ve pandemi süreciyle birlikte tarım ve gıda güvenliğinin öneminin bir kez daha anlaşıldığını ve sürdürülebilir bir tarım için tarımın tüm paydaşlarının birlikte hareket ederek çalışması gerektiğini dile getirdi. Dekanımız sunumu sonrasında sözü Fakültemiz Bölümlerinin Başkanlarına verdi. Sırasıyla sunum yapan, Bitki Koruma Bölümü Başkanı Prof. Dr. Emine DEMİR ÖZDEN, Tarla Bitkileri Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hüseyin GÜNGÖR, Biyosistem Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Pınar GÖÇ RASGELE, Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Taylan ÇAKMAK ve Bahçe Bitkileri Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hülya ÜNVER bölümlerinin amacı, çalışma alanları, bölüm mezunlarının iş imkanları konularında katılımcılara sunum gerçekleştirdiler.

Bölüm Başkanlarımızın sunumları sonrasında Dekanımız Prof. Dr. Sevcan ÖZTEMİZ emeği geçenlere teşekkür ederek sözü Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif DEMİR’e verdi. Sağlıklı beslenmenin insanların bedensel ve mental sağlığı için önemli olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Şerif  DEMİR, konuşmasında bitkilerin sağlığa olan faydalarından bahsetti. Son olarak Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Seyfettin DEMİRER, tarım alanının gelişmesi için kamu kurumların desteklerini esirgemediğini, alanın gelişmesi için verilen bu destekler ile Fakültemiz ile yapılacak işbirliğinin önemine vurgu yaparak teşekkürlerini dile getirdi.

Sunumlar sonrasında misafir öğrencilere Fakültemiz laboratuvarları ve uygulama serası gezdirilerek bu alanlarda yapılan faaliyetler hakkında teknik bilgiler verildi. Program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idari personelleri ile öğencilere Fakültemize ziyaretleri için teşekkür eder, tarım alanında eğitim alacak öğrencilere başarılar dileriz.